szukanie zaawansowane
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 14 mar 2006, o 15:54 
Użytkownik

Posty: 8
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
1)Mały Olgiert często kupuje pieczywo.Wczoraj kupił 2chleby i 4 bułki.Twierdzi , że wydał 3zł. Dzisiaj za 3chleby i 6bułek zapłacił podobno 5zł.Mama Olgierta podejrzewa , że albo sprzedawca sie pomylił ,albo Olgiert zgubił część pieniędzy . Czy wątpliwości mamy Olka są uzasadnione??

2)Ania i Bogdan ważą razem 70kg.Gdyby Ania przytyła 4kg, a Bogdan 3kg schudł to oboje ważyliby tyle samo . Ile waży Ania , a ile Bogdan??

3)W hoteliku "Pod różami jest 70 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych.Wszystkich pokoi jest 29 . Ile jest w tym hoteliku pokoi dwuosobowych , a ile trzyosobowych??

4)W torebce były irysyi krówki . Z bliżej nieznanych przyczyn z torebki zniknęła połowa irysow i trzecia część krówek , łącznie 18 cukierków . W rezultacie w torebce zostało tylesamo irysów co krówek . Ile cukierków zostalo w torebce??

Z góry dzieki :oops:
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 14 mar 2006, o 16:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 631
Lokalizacja: Warszawa
1. a - cena chleba
b - cena bułki

Otrzymujemy dwa równania:
2a+4b=3 i 3a+6b=5

Jeśli pierwsze pomnożymy przez 3, a drugie przez 2, to okaże się, że są sprzeczne.


W pozostałych zadaniach wystarczy sklecić układ równań.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 14 mar 2006, o 17:18 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olsztyn/Berlin
2)
waga Ani-a
waga Bogdana-b
a+b=70
a+4=b-3

3)
x- pokoje dwuosobowe
y- pokoje trzyosobowe

x+y=29
2x+3y=70

4)
x-irysy
y-krówki
\frac{1}{2}x+\frac{1}{3}y=18
\frac{1}{2}x=\frac{2}{3}y
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 6 maja 2009, o 16:38 
Użytkownik

Posty: 1
Proszę o pomoc;*
1) Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 222 zł . Cena 1 kg jabłek stanowi 80% ceny 1 kg gruszek . Oblicz cenę 1 kg jabłek i 1 kg gruszek.
2)W pierwszym roku z dwóch pól zebrano 150 q zboża. W następnym roku z tych pól zebrano 185 q, przy czym plon z pierwszego pola wzrósł o 20% a z drugiego o 25%. Ile kwintali zboża zebrano w pierwszym roku z każdego pola.
3)W pewnej fabryce 2 ślusarzy powinno wykonać wg planu 600 detali do silników samochodowych, a wyprodukowali 736 detali. Pierwszy robotnik przekroczył normę o 20% a drugi o 25% zaplanowanej ilości . Oblicz , ile detali wyprodukował pierwszy a ile drugi robotnik.
4)Ile kg kwasu siarkowego 20% i ile kg kwasy siarkowego 5% należy zmieszać , aby otrzymać 24 kg kwasy siarkowego o stężeniu 10%
5)Jakie wynagrodzenie otrzymał każdy z dwóch robotników , jeśli drugi zarobił o 4928 zł mniej niż pierwszy a 0,9 zarobku pierwszego robotnika wynosi tyle co 125% zarobku drugiego robotnika.
6)Do sklepu dostarczono jabłka w dwóch gatunkach : po 60 zł za kg i po 50 zł za kg. Łączna wartość dostarczonych jabłek wynosi 2 800 zł . Sprzedano 20% jabłek droższych i 25% jabłek tańszych za łączną sumę 610 zł .Ile kg Jabłek każdego gatunku dostarczono do sklepu.?
7)Na początku roku szkolnego Agata i Ewa złozyły wszystkie swoje oszczędności w szkolnej kasie SKO . Ewa miała o 200 zł oszczędności więcej niż Agata . W ciągu roku szkolnego Agata powiększyła stan swoich oszczędności o 250% natomiast Ewa o 7/8 stanu z początku roku. Okazało się wtedy , że Agata miała o 600 zł więcej niż Ewa . Ile wynosiły oszczędności Ewy oraz Agaty na początku roku szkolnego.?
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Zadania tekstowe  Anonymous  6
 Układ równań - zadanie z treścią.  fanta16  2
 4 zadania z matematyki  profesorek123  2
 2 Zadania z układów równań  blaaaazeejjjj  1
 Zadanie tekstowe - zadanie 6  kamillo15  1
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) ParaRent.com