szukanie zaawansowane
 [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 10 sie 2007, o 19:31 
Użytkownik

Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Czy warto studiować matematykę stosowaną???
Lubie matematykę i fizykę i na pewno chce wybrać kierunek studiów z tym związany i tak pomyślałem o matematyce stosowanej. Chciałbym na pewno studiować na politechnice łódzkiej. Co mógłbym robić po matematyce stosowanej, może ktoś z forum chodzi na ten kierunek studiów i mógłby napisać jak jest.
Góra
Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski
Kobieta Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, o 11:46 
Użytkownik

Posty: 1
Lokalizacja: Ostróda
Cześć ja studiuję matmę stosowaną ale na uniwerku a nie na politechnice, choć zawsze chciałam:) U mnie wygląda to tak że mam dużo matmy, ale też są przedmioty typowo ekonomiczne tj. bankowość, ubezpieczenia, statystyka oraz informatyczne tj. programowanbie itp. ogólnie chodzi o zastosowanie matmy w róznych dziedzinach życia. Fizyka jest śladowa, przynajmniej na uniwerku u mnie, ale na politechnice jest inaczej jest więcej fizyki. mnie ten kierunek odpowiada bo też lubię matematykę ale oprócz tego że uczę się jej samej to również jej zastosowania. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, o 13:44 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 1495
Lokalizacja: Kraków
Warto.
Poczytaj sobie dokładnie opis specjalności:
http://www.wms.agh.edu.pl/studia/specjalnosci.php
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, o 06:56 
Użytkownik

Posty: 3
Lokalizacja: Swidnica
A ja mam pytanie troche z innej beczki: co po takiej matematyce stosowanej mozna robic (w sensie zawodowym) i czy sa z tego godne pieniadze? Mieszkam niedaleko Wroclawia i waham sie, gdzie isc na studia: Politechnika Wroclawska i matma stosowana czy SGH i miedzynarodowe stosunki gospodarcze albo ekonomia (inne akademie ekonomiczne nie wchodza w gre). SGH wydaje sie byc opcja, po ktorej praca za porzadne pieniadze jest niemal pewna, ale ta matematyka stosowana wydaje sie czyms bardziej adekwatnym dla olimpijczyka z matmy...
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, o 07:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 421
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Ogólnie po matmie bardzo łatwo złapać robotę w finansach lub ubezpieczeniach. Zresztą wbrew pozorom dobry matematyk jest na rynku pracy dobrze postrzegany ze względu na bardzo logiczne myślenie które jest teraz w cenie a staje się coraz rzadsze.
Ale to co najciekawsze po matmie, a obecnie chyba niestety najmniej opłacalne, to praca naukowa.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, o 18:16 
Użytkownik

Posty: 3
Lokalizacja: Swidnica
To moze kolejne pytanie: otoz duzo mowilo sie ostatnio o liscie pani minister nauki, na ktorej znajduja sie kierunki, ktorych studenci (chyba nie wszyscy) maja otrzymywac comiesieczne stypendia 1000 zl. Matematyka stosowana jest na tej liscie, ale czy jest realna szansa, zeby ten plan wszedl w zycie czy moze juz wszedl? [/list]
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, o 19:59 
Moderator

Posty: 15923
Lokalizacja: Wrocław
Wnioski aplikacyjne można składać do 2 lipca, a Ministerstwo obiecało, że ogłosi wyniki do 15 lipca. O te pieniądze stara się m.in. Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszam!

JK
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 7 lip 2008, o 04:55 
Użytkownik

Posty: 3
Lokalizacja: Swidnica
to kolejne glupie pytanie:) na ktorej polskiej uczelni wydzial matematyki stosowanej jest najlepszy? lepsze wydzialy maja uniwersytety czy politechniki czy jeszcze inne szkoly?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 30 paź 2010, o 11:46 
Użytkownik

Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podepnę się tutaj.

Zastanawiam się właśnie nad studiami i myślę o matematyce stosowanej. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych czy warto? Mam na myśli późniejszą prace. Nie chcę być nauczycielem matematyki.

Z jednej strony czytam jaki to wspaniały kierunek:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,917 ... tudia.html

Cytuj:
[...]Tymczasem niewielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę, że z wiedzą zdobytą na matematyce stosowanej z łatwością znaleźliby pracę na dobrym stanowisku w bankowości czy wielkim przemyśle.


Z drugiej strony jednak...

http://biznes.interia.pl/news/eksperci- ... ,,19771877

Cytuj:
5 lat matematyki stosowanej i co? Nic gdziekolwiek się nie udałem sugerowali szukania pracy w szkole [...]
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 30 paź 2010, o 12:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Tychy/Kraków
no jak rzetelnych informacji na temat studiów matematycznych szukasz na stronach typu forum interii to powodzenia :P a tak poważniej mówiąc to jak skończysz matematykę na jakiejś uczelni trzeciego sortu przejeżdżając całe studia na trójach no to wiadomo że sensownej pracy nie znajdziesz bo nic tak naprawdę nie będziesz umieć, a ŻADEN dyplom nie daje zatrudnienia sam w sobie. Natomiast odpowiednia wiedza z dobrych studiów matematycznych + odrobinę obrotości (dobra rzecz niezależnie od branży i wykształcenia) to już co innego...
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 30 paź 2010, o 18:12 
Użytkownik

Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Szukałem informacji na różnych stronach. No i wychodzi, że jest to świetny kierunek. Ale natknąłem się właśnie na takie pojedyncze komentarze typu "Nie mogę znaleźć pracy mo WMS".

W liceum nie mam problemów z nauką, ale studia to z tego co słyszałem zupełnie inna bajka i tam dopiero nauka się zaczyna. Lubię matematyke, jest to mój ulubiony przedmiot i jak jakieś zadanie mi nie wychodzi to staram się rozwiązywać aż mi wyjdzie. Zatem na pewno na studia bym nie szedł tylko po to, żeby na samych trójach przejechać. A myślałem przede wszystkim o AGH WMS. Tak czy inaczej mam jeszcze trochę czasu (niecałe 2 lata).
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 30 paź 2010, o 21:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Tychy/Kraków
rutra napisał(a):
jak jakieś zadanie mi nie wychodzi to staram się rozwiązywać aż mi wyjdzie.

czyli masz zacięcie, to dobrze, nie przepadniesz na matmie ;) powiem Ci tak - mat. stosowana to dobry kierunek jeśli rzeczywiście przykładasz się do nauki i lubisz to, natomiast jeśli chodzi konkretnie o wydział na którym mam sposobność studiować to w tej chwili sporo się zmienia w organizacji studiów w związku z systemem bolońskim i innymi regulacjami, niestety nie wszystko na lepsze, więc nie powiem Ci czy warto tam iść na studia za 2 lata :/ jest jeszcze taka kwestia że WMS obecnie wypuszcza zauważalnie więcej absolwentów rocznie niż jeszcze parę lat temu, dodaj sobie do tego ludzi po UJ, PK i spec. stosowanej na Pedagogicznym i masz naprawdę sporo absolwentów matematyki w Krakowie którzy co roku próbują się odnaleźć na rynku pracy (wiadomo że część rusza w Polskę czy w świat, ale jednak duży procent zostaje) - no niestety trudno się dziwić że słabsi albo mniej zaradni mogą mieć problemy z pracą w miarę zgodną z kierunkiem studiów.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 30 paź 2010, o 22:32 
Użytkownik

Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Ok dzięki za informacje, jeszcze pomyślę, mam czas. Ja akurat nie jestem z Krakowa i nie wiem czy bym w przyszłości pracował w Krakowie. Faktycznie dziś może dużo stanowisk brakować a za 2 lata, a nie mówiąc już jak skończyłbym studia to już mogłoby być mniej miejsc.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 1 lis 2010, o 12:46 
Użytkownik

Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Chciałbym na pewno studiować na politechnice łódzkiej

Od tamtego czasu się trochę zmieniło wybrałem UŁ i matematykę specjalność analiza finansowa jestem bardzo zadowolony z tego wyboru :) Za 4 lata będę mógł Ci napisać czy będzie praca :)
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, o 20:53 
Użytkownik

Posty: 15
Lokalizacja: Podkarpacie
Witam.

Przepraszam, za mojego ostaniego posta,jesli ktos widzial , zwłaszcza moderatorow.

Mam pytanie. Co sądzicie o studiowaniu np. ekonomii dziennie i jednoczesnie matematyki stosowanej zaocznie?

Pzdr.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, o 21:27 
Użytkownik

Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Nie samą nauką człowiek żyje, jeśli chcesz studiować matmę i ekonomię jest kilka możliwości:
-wybranie ekonometrii (jest to matematyka w ekonomii )
- są studia które umożliwiają od razy studiowanie dwóch kierunków tak zwane studia międzywydziałowe :)
Według mnie twój pomysł o takim studiowaniu ma wiele złego jednym z nich jest brak wolnego czasu. Na studiach nie wszystkie przedmioty będą ci odpowiadać lepiej się skupić na tym co cię interesuje:) Polecam Ci również studiowanie matematyki finansowej:), jak po roku stwierdzisz, że masz za dużo wolnego czasu wybierz ekonomię. To jest moja opinia i tak zrobisz jak będziesz chciał.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, o 12:43 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 4391
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
są studia które umożliwiają od razy studiowanie dwóch kierunków tak zwane studia międzywydziałowe

Wcale niekoniecznie. Można studiować dwa kierunki na tym samym wydziale i wtedy trudno mówić o "międzywydziałowości".
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, o 15:55 
Użytkownik

Posty: 2001
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
chyba źle odczytałeś znaczenie "od razu"
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 10 mar 2012, o 12:45 
Użytkownik

Posty: 674
Lokalizacja: Kielce
Witam. W tym roku pisze maturę i chciałbym iść na studia do Krakowa (AGH lub PK). Chciałbym iść na budownictwo ale wiem że potem może być ciężko z pracą (teraz wszyscy idą na budownictwo). Kierunki elektroniczne nie zachęcają mnie jakoś bardzo (lubię nowe technologie ale nie lubie gmerać w kablach czy programować coś) za to bardzo lubię matematykę. To mój ulubiony przedmiot. I tak się zastanawiam czy warto iść na informatykę stosowana? Co po niej mógłbym robić i jak obecnie wygląda rynek pracy? Czy ciężko ją znaleźć po tym kierunku? Nie chciałbym zostać nauczycielem ;) Proszę o jakieś dobre rady;) Z góry dziękuje;)

-- 11 mar 2012, o 15:49 --

Odświeżam ;) jak jest teraz ?
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Matematyka stosowana - zadanie 2
1. Jest kilka dobrych uczelni w Polsce i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, która z nich jest w tym wypadku najlepsza. Ja mogę polecić UJ: bardzo dobra kadra, nowoczesny budynek, no i [url=http://www.im.uj.edu.pl/dk/ki...
 fart411  11
 Matematyka na kierunkach informatycznych
Witam Chciałbym się dowiedzieć jakie zagadnienia z matematyki są zwykle poruszane na pierwszym roku studiów informatycznych na politechnikach? A konkretniej na...
 prymas  4
 Matematyka stosowana - kilka pytań
Witam. Jestem aktualnie w 1kl. liceum i mam kłopot z wyborem ew. studiów Wiem, że do matury jeszcze daleko, ale powoli można zaczynać myśleć 'co w zyci bede robic'....
 hubij  4
 Matematyka na UJ, kieunki dotowane i inne pytania
Witam Słyszałem, że mają w tym roku wprowadzić kierunki dotowane tj. strategiczne dla rozwoju kraju i studenci wybierający się na nie będą mogli liczyć na stale wypłacane pieniądze. Wydaje mi się, że wśród tych kierunków będzie matematyka na UJ ale n...
 Leop  8
 Matematyka - co oprocz tego?
Witajcie, Nie bylem do konca pewien, do ktorego dzialu nadaje sie moj temat, wiec z gory przepraszam, jesli nie trafilem i prosze o przeniesienie. Otoz, wlasnie koncze pierwszy semestr matematyki. Studiami jestem zachwycony, ale chcialbym zaczac ro...
 Azaz  6
 [studia] Matematyka (2-gi stopień), UMK czy UAM?
Cześć Już niedługo będę kończył trzeci rok studiów i potrzebuję obiektywnej porady, co zrobić dalej. Ale po kolei - opiszę jak to wygląda. Aktualnie jestem na trzecim roku jednocześnie matematyki i informatyki na UMK, mam indywidualny tok i program ...
 bartek118  3
 Matematyka nauczycielska
Wszystko zależy od tego gdzie pójdziesz, ale nie ma co ukrywać, że z matmą podstawową na 60% to nawet jeśli się dostaniesz, to będziesz mieć na wielu uczelniach bardzo ciężko. Radzę próbować, jeśli tak Cię to fascyn...
 feniiis  23
 Matematyka czy fizyka?
W tym roku będę stał przed wyborem kierunku studiów. Interesują mnie tylko te dwa kierunki, w przyszłości chciałbym pracować w banku inwestycyjnym albo być aktuariuszem. Pod uwagę biorę fizykę na UW, matematykę na UWr (specjalizacja Zastosowanie rach...
 arezz  11
 Matematyka vs Informatyka i Ekonometria
Stoję przed sporym dylematem co do wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Biorę pod uwagę matematykę (spec. matematyka z informatyką w finansach i ubezpieczeniach) i informatykę i ekonometrię (spec. statystyka i ekonometria) na Uniwersytecie Zielonog...
 littlehope  0
 matematyka studia niestacjonarne
Więc może jest ktoś, kto wie czy takowy został otwarty w 2013 roku....
 Enigma528  5
 Matematyka/informatyka w Wielkiej Brytanii
Czy uwazacie, ze warto tam studiowac? Na jakich uniwersytetach? Moze ktos ma jakies doswiadczenia?...
 faustus  1
 matematyka w ekonomi i zarzadzaniu - examin
Zad 1 Ilość śmieci zalegających na wysypisku w danym roku y_{t} zależy od stanu z dwóch lat poprzednich y_{t+2}= \frac{3}{2}y_{t+1} - \frac{1}{2}y_{t} gdzie [tex:2qv...
 VViki  0
 Matematyka na UJ czy AGH? możliwości pracy naukowej
Czytałam dość sporo tematów odnośnie studiów matematycznych na tych dwóch uczelniach. Konkluzja: UJ zapewnia większą wiedzę teoretyczną, a AGH skłania się ku praktyce i podobno dobrze przygotowuje do pracy w sektorach bankowości czy finansów. Jedyną...
 jul9ka  5
 UWr, UJ, UŚ matematyka
Witam, mam problem z wyborem uczelni (UŚ, UWr, UJ). Zacznę od tego, iż pragnę studiować matematykę teoretyczną w celu prowadzenia kariery naukowej. Zdolności są, motywacja jest, a i przygotowany na ciężką pracę również jestem, więc nie jest mi ona st...
 dnnd2137  2
 Problem z matematyką na studiach
Witam. Nie do końca wiedziałem, w którym dziale to umieścić. Do rzeczy. Mam problem z matematyką na studiach informatycznych. Wiem, że to dopiero początek roku akademickiego, ale już wolałbym "nakierować się" na dobrą drogę. Przedstawię pok...
 ZapytaniX  2
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) ParaRent.com