szukanie zaawansowane
 [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
 Tytuł: zadanie z 3 kl
PostNapisane: 23 lis 2005, o 20:31 
Użytkownik

Posty: 15
Lokalizacja: warszawa
żwir i filtr kosztuja 33 zł a filtr i grzałka 90 zł. grzałka jest 2 razy droższa. oblicz ceny grzałki ,filtra i żwiru.
Góra
Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski
Mężczyzna Offline
 Tytuł: zadanie z 3 kl
PostNapisane: 23 lis 2005, o 20:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 631
Lokalizacja: Warszawa
Od czego jest 2 razy droższa?
Góra
Mężczyzna Offline
 Tytuł: zadanie z 3 kl
PostNapisane: 23 lis 2005, o 20:40 
Użytkownik

Posty: 15
Lokalizacja: warszawa
od filtra
Góra
Mężczyzna Offline
 Tytuł: zadanie z 3 kl
PostNapisane: 23 lis 2005, o 21:03 
Użytkownik

Posty: 20
Lokalizacja: Zielona Góra
Jeśli filtr oznaczyć jako x
To grzałkę oznaczymy jako 2x, bo jest 2 razy droższa.

x+2x = 90 zł
3x = 90 zł
Dzielimy obustronnie przez 3.
x = 30 zł.

Filtr kosztuje więc 30 zł, a grzałka 60 zł.

Jako y oznaczymy żwir.

Tak więc y + 30 = 33
y = 3

Czyli żwir kosztuje 3 złote.
Góra
Mężczyzna Offline
 Tytuł: zadanie z 3 kl
PostNapisane: 23 lis 2005, o 21:06 
Użytkownik

Posty: 15
Lokalizacja: warszawa
dzięki
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 zadanie z 3 kl - zadanie 2  marekb  2
 zadanie z 3 kl - zadanie 3  marekb  4
 zadanie z pretkoscia  Szymon...  1
 Zadanie o pewnej liczbie oraz graniastosłupie  WariorPiotrak  1
 zadanie z pompą  RafalM  2
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) ParaRent.com