szukanie zaawansowane
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 16 lis 2009, o 15:31 
Użytkownik

Posty: 33
Mam problem z takim zadaniem:
Marek, Zosia i Stefek kupili gumy do życia po 30 groszy 50 groszy i 70 groszy. Zapłacili łącznie 2,6 złotego za 6 gum. Ile gum do żucia każdego rodzaju kupiły dzieci?
Góra
Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski
Kobieta Offline
PostNapisane: 16 lis 2009, o 16:10 
Użytkownik

Posty: 16219
Z tego co wiem, to jedyne wyrażenia algebraiczne znane uczniom w V klasie to wzory na pola i obwody.
Z jakiego podręcznika korzystasz?
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 16 lis 2009, o 16:19 
Użytkownik

Posty: 33
matematyka wokół nas
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 16 lis 2009, o 16:43 
Użytkownik

Posty: 16219
Jeżeli podano cenę gum: 30 groszy, 50 groszy i 70 groszy, więc zakładam, że kupiono po jednej takiej gumie, czyli załacono 30 groszy + 50 groszy +70 groszy=1,50 zł (za trzy gumy)
Wydali łącznie 2,60 zł czyli za pozostałe trzy gumy musieli zapłacić 1,10 zł. Jedyna możliwość uzyskania takiej kwoty, to zakupienie dwóch gum po 30 gr i jednej gumy po 50 gr.
Dzieci kupiły trzy gumy po 30 gr, dwie gumy po 50 gr i jedną gumę po 70 gr.

Nie wiem jednak jak to zapisać w postaci wyrażeń algebraicznych.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Odpowiedz na pytania i wyraz w postaci wyrazenia algebraiczn  DawideQ  1
 Oblicz wartość wyrażenia - zadanie 189  neeken  1
 Oblicz wartość wyrażenia (suma potęg).  kuba_ns1  7
 Wyrażenie algebraiczne - sprawdzenie rozwiązania  vergil  4
 Uproszczenie wyrażenia - zadanie 47  Syrio  10
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl