szukanie zaawansowane
 [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 21 sty 2017, o 21:05 
Użytkownik

Posty: 56
Lokalizacja: Polska
vpprof napisał(a):
Nie obrażaj się, ale wolałbym poznać głos kogoś starszego (=doświadczonego), kto nie tylko studia ale i pierwsze kilka–kilkanaście lat pracy w zawodzie ma już za sobą, bo inaczej to trochę zabawa w zgadywanie ;) Pozdrawiam


Pisałem to z perspektywy pracy w zawodzie i porównania tego co się wykorzystuje komercyjnie, a czego uczą na studiach. Pracuje od pierwszego roku studiów w pewnej międzynarodowej korporacji.

Cytuj:
Niestety nigdy o żadnej z tych rzeczy nie słyszałem, ale z drugiej strony wszystkie brzmią tak bardzo jak nowomowa, że nie wiem, czy są one warte mojego czasu.


W każdym projekcie wykorzystuje się metodyki zarządzania oraz siłą rzeczy wzorce projektowe. Całe frameworki są skierowane ku odpowiednim wzorcom, o których nigdy się nie dowiesz na studiach.


Cytuj:
Od czegoś trzeba zacząć, zdobyć pewną bazę, pewną masę wiedzy krytycznej, która pozwala ruszyć wgłąb króliczej nory - a tutaj już nie studia a wyłącznie praca własna. Jak ktoś nie zna perfekcyjnie podstaw C++ to w jaki sposób może przeskoczyć na etap dzisiejszego programowania?


Masz świadomość, że współczesne języki programowania mają zaimplementowany GC i operują praktycznie tylko na referencjach? Po drugie nie wiem czym definiujesz podstawy C++, bo paradygmat obiektowy, czy przeciążanie operatorów to nie są podstawy. A jeżeli chodzi ci o podstawy programowania, to nie ma różnicy jaki język wybierzesz, pewne koncepcje są niezmienne. Z jakiegoś powodu najlepsze uniwersytety na świecie zaczynają naukę od pythona lub javy, ale w Polsce nadal zostaje się przy C lub C++, gdzie ludzie przed takim przedmiotem jak architektura komputerów nie mają pojęcia jak zbudowany jest stos lub heap. :) Nie, to co jest na algorytmach nie pokazuje jak assembler operuje na tych strukturach. Poza C++ ma bardzo brzydką składnie, nieintuicyjną, sporo rzeczy nie jest zdefiniowanych w standardzie i trzeba polegać na kompilatorze. To nie tylko moja opinia, ale to nie temat na dyskusje o zasadności konkretnego języka.

Kolejny etap programowania to wyjście poza programowaniem będącym sztuką dla sztuki, gdzie uczą paradygmaty oop na jakiś śmiesznych przykładach, których nigdy nie użyjesz w praktyce. Puszczają w powietrze słowo klucz polimorfizm i poza umiejętnością jego użycia, to nikt nie wie w jakim celu takie coś istnieje.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 22:56 
Użytkownik

Posty: 6
Lokalizacja: Toruń
Tak trochę z innej beczki to ciekawi mnie kwestia osób idących na studia techniczne po liceum. Oczywiście nie chce kwestionować umiejętności innych osób, ani wygłaszać swoich frustracji na ten temat. Ja jako osoba, która ukończyła technikum mechaniczne posiadam dość sporo wiedzy technicznej bo to lubiłem i odnalazłem można powiedzieć pasje co przekłada się na jakaś formę pracy i zainteresowania. Wiec osoby które nigdy nie miały z tym styczności idą na takie studia z powodu pracy na rynku, podpowiedzi znajomych lub rodziców ? Czasem jest tak, że studia kończą trochę osoby niekompetentne ? Generalnie sam ledwo zdałem z matematyki, tak przyznaję się. Mam cel napisać to jeszcze raz choć nie wiem co. I podkreślam, ze nikogo nie chce obrazić, przez to co napisałem. Możliwe, ze to ja tez mam inny punkt widzenia. To tylko moje zdanie.

Dziękuję i pozdrawiam.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Studia w Lublinie - co i jak?  Donotpanic  0
 Studia - informatyka czy fizyka  boro98  2
 Na jakie studia - GEO, HIS, WOS  cris2127  11
 Studia informatyczne - zadanie 6  ProEditor  9
 Studia niestacjonarne z matematyki  krokodylowy  6
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl