szukanie zaawansowane
 [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 21 sty 2017, o 20:05 
Użytkownik

Posty: 56
Lokalizacja: Polska
vpprof napisał(a):
Nie obrażaj się, ale wolałbym poznać głos kogoś starszego (=doświadczonego), kto nie tylko studia ale i pierwsze kilka–kilkanaście lat pracy w zawodzie ma już za sobą, bo inaczej to trochę zabawa w zgadywanie ;) Pozdrawiam


Pisałem to z perspektywy pracy w zawodzie i porównania tego co się wykorzystuje komercyjnie, a czego uczą na studiach. Pracuje od pierwszego roku studiów w pewnej międzynarodowej korporacji.

Cytuj:
Niestety nigdy o żadnej z tych rzeczy nie słyszałem, ale z drugiej strony wszystkie brzmią tak bardzo jak nowomowa, że nie wiem, czy są one warte mojego czasu.


W każdym projekcie wykorzystuje się metodyki zarządzania oraz siłą rzeczy wzorce projektowe. Całe frameworki są skierowane ku odpowiednim wzorcom, o których nigdy się nie dowiesz na studiach.


Cytuj:
Od czegoś trzeba zacząć, zdobyć pewną bazę, pewną masę wiedzy krytycznej, która pozwala ruszyć wgłąb króliczej nory - a tutaj już nie studia a wyłącznie praca własna. Jak ktoś nie zna perfekcyjnie podstaw C++ to w jaki sposób może przeskoczyć na etap dzisiejszego programowania?


Masz świadomość, że współczesne języki programowania mają zaimplementowany GC i operują praktycznie tylko na referencjach? Po drugie nie wiem czym definiujesz podstawy C++, bo paradygmat obiektowy, czy przeciążanie operatorów to nie są podstawy. A jeżeli chodzi ci o podstawy programowania, to nie ma różnicy jaki język wybierzesz, pewne koncepcje są niezmienne. Z jakiegoś powodu najlepsze uniwersytety na świecie zaczynają naukę od pythona lub javy, ale w Polsce nadal zostaje się przy C lub C++, gdzie ludzie przed takim przedmiotem jak architektura komputerów nie mają pojęcia jak zbudowany jest stos lub heap. :) Nie, to co jest na algorytmach nie pokazuje jak assembler operuje na tych strukturach. Poza C++ ma bardzo brzydką składnie, nieintuicyjną, sporo rzeczy nie jest zdefiniowanych w standardzie i trzeba polegać na kompilatorze. To nie tylko moja opinia, ale to nie temat na dyskusje o zasadności konkretnego języka.

Kolejny etap programowania to wyjście poza programowaniem będącym sztuką dla sztuki, gdzie uczą paradygmaty oop na jakiś śmiesznych przykładach, których nigdy nie użyjesz w praktyce. Puszczają w powietrze słowo klucz polimorfizm i poza umiejętnością jego użycia, to nikt nie wie w jakim celu takie coś istnieje.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2018
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 21:56 
Użytkownik

Posty: 6
Lokalizacja: Toruń
Tak trochę z innej beczki to ciekawi mnie kwestia osób idących na studia techniczne po liceum. Oczywiście nie chce kwestionować umiejętności innych osób, ani wygłaszać swoich frustracji na ten temat. Ja jako osoba, która ukończyła technikum mechaniczne posiadam dość sporo wiedzy technicznej bo to lubiłem i odnalazłem można powiedzieć pasje co przekłada się na jakaś formę pracy i zainteresowania. Wiec osoby które nigdy nie miały z tym styczności idą na takie studia z powodu pracy na rynku, podpowiedzi znajomych lub rodziców ? Czasem jest tak, że studia kończą trochę osoby niekompetentne ? Generalnie sam ledwo zdałem z matematyki, tak przyznaję się. Mam cel napisać to jeszcze raz choć nie wiem co. I podkreślam, ze nikogo nie chce obrazić, przez to co napisałem. Możliwe, ze to ja tez mam inny punkt widzenia. To tylko moje zdanie.

Dziękuję i pozdrawiam.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 paź 2017, o 21:56 
Użytkownik

Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa
Analogicznie mogę powiedzieć jako uczeń liceum o osobach garnących się na studia inżynieryjne a mających problemy z matematyką i fizyką (które to są podstawą, a w liceum są zawsze bardziej dociskane). Myślę, że dobra osoba odnajdzie się na tych studiach zarówno po liceum jak i po technikum i nie należy robić podziałki, że ci mogą, a tych przekreślamy.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, o 13:58 
Użytkownik

Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa
Wszystko zależy od uczelni i od wykładowców... na studiach nikt nie stoi nad Tobą i nie pilnuje Cię, że masz się nauczyć tego i tamtego z takiej i takiej książki. Jedni wykładowcy bardziej pilnują, aby "wszystko było jak w podręczniku", ale takie "zakuj, zdaj, zapomnij" oczywiście w ogóle nie ma głębszego sensu. Inni znowu stawiają na to, aby student rozumiał czego się uczy, a nie tylko cytował podręczniki, czy ich wykłady.
Ja studiuję dla siebie - nie wiem czy da mi to odpowiednie umiejętności poszukiwane na rynku pracy, czy nie. Staram się też sama dla siebie poszerzać swoje kwalifikacje we własnym zakresie. I chyba na tym studiowanie polega (jedni się obijają i ledwo przechodzą z roku na rok, inni robią coś dla siebie i własnej przyszłości). O tym czy warto, to chyba każdy sam musi ocenić.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 22 lut 2018, o 19:02 
Użytkownik

Posty: 5
Lokalizacja: Polska
każde studia mają wady i zalety. Musimy wybrać takie które będą zbliżone do naszych zainteresowań. Tak naprawdę nie ma kierunku studiów po skończeniu którego mamy pewność zatrudnienia w dobrze płatnej pracy. Po co się więc męczyć 5 lat i uczyć czegoś co nas interesuje tylko po to, żeby później i tak szukać pracy w innym zawodzie. Ja dość długo zastanawiałam się jaki kierunek ma sens i w końcu zdecydowałam się na logistykę: [ciach] Wiele osób narzeka na jakość kształcenia na uczelniach prywatnych ale ja mam wrażenie że wiele z tych osób tam nie studiowało więc nie może się na ten temat wypowiedzieć. Bardzo podobały mi się studia w Wyższej Szkole Bankowej. Starałam się chodzić na wszystkie zajęcia i wynieść z nich jak najwięcej informacji potrzebnych w przyszłej Plusy studiowania to możliwość zdobycia wiedzy z określonego zakresu. Poznajemy nowych ludzi. Po skończeniu studiów i obronie otrzymujemy dyplom ukończenia danej uczelni co może być kartą przetargową w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Do minusów można zaliczyć konieczność poświęcenia czasu na zajęcia i przygotowania się do nich. Jeśli zdecydujemy się na studia płatne to musimy z czegoś zapłacić czesne.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 3 mar 2018, o 09:00 
Użytkownik

Posty: 2
Lokalizacja: Uk
Są kierunki, które dają pewność zatrudnienia w dobrze płatnej pracy.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Studia matematczne- nie taki diabeł straszny jak go malują?  pawlo392  6
 Średnia matura a studia informatyczne  Lewo  0
 Gdzie na te studia  edward1337  3
 Politechnika Studia.  Union  4
 Studia PWR waszym zdaniem  tm00_  2
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl