szukanie zaawansowane
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, o 16:08 
Użytkownik

Posty: 10
Lokalizacja: krk
Proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższych zadań, mam to zadane na poniedziałek.

1. Kierowca drogę długości 208 km przejechał ze średnią prędkością V [km/h] w pewnym czasie t [h]. Gdyby jechał z prędkością o 13 km/h większą, wówczas trasę tę pokonałby w czasie o 48 minut krótszym. Oblicz V.

2. Z miast A i B odległych o 335 km wyjechały na przeciw siebie (po sąsiednich torach) 2 pociągi. Pociąg jadący z miasta A wyjechał o godzinę wcześniej niż pociąg jadący z miasta B i jechał z prędkością o 5 km/h mniejszą. Pociągi minęły się w odległości 140 km od miasta B. Oblicz średnie prędkości tych pociągów.

3. Kilku przyjaciół wybrało się na obiad do restauracji. Wszyscy zamówili takie samo danie i umówili się, że każdy płaci za siebie. Okazało się jednak, że Pan Roztargniony nie miał przy sobie pieniędzy, więc pozostali znajomi postanowili podzielić się po równo kosztami obiadu przyjaciela, dopłacając do ceny obiadu po 6zł 40gr każdy. Oblicz, ile osób uczestniczyło w obiedzie i ile kosztował jeden obiad, skoro całkowity koszt posiłku wyniósł 192zł.

4. Zakład stolarski otrzymał zamówienie na wyprodukowanie 192 krzeseł. Dziennie wytwarzano tyle samo krzeseł. Ale po wykonaniu 25% zamówienia usprawniono produkcję i wówczas zakład zaczął produkować o 2 krzesła dziennie więcej. Dzięki temu umowę zrealizowano o 1 dzień wcześniej niż zaplanowano. W ciągu ilu dni zakład wyprodukował krzesła?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, o 11:07 
Użytkownik

Posty: 57
Lokalizacja: WG
1)
\begin{cases} v \cdot t=208 \\(v+13)(t- \frac{48}{60})=208 \end{cases}


\begin{cases} v \cdot t=208 \\(v+13)(t- 0,8)=208 \end{cases}
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Funkcje ograniczone.  m  3
 Funkcje wymierne.  Anonymous  1
 Nierówności wymierne  Tama  2
 nierównosci - zadania  comix  7
 Równanie wymierne - zadanie 2  Monster  2
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl