szukanie zaawansowane
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:45 
Użytkownik

Posty: 4
Lokalizacja: Elbląg
Z czym kojarzy się nam słowo "matematyka"?

U wielu osób wywołuje uczucie niechęci, strachu, obawy. Większość z nas ma nieprzyjemne wspomnienia związane z trudnymi obliczeniami, przygotowaniami do egzaminów, sprawdzianów, a teraz również z maturą!

Co się z tym wiąże?

Matematyka stała się dziedziną, którą staramy się pominąć w dalszej edukacji. Niestety, jest to powszechny problem. W całej Europie na uczelniach wyższych brakuje studentów kierunków ścisłych, a co za tym idzie - specjalistów w wielu dziedzinach i firmach technicznych.

Dlatego też uczniowie oraz absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu postanowili walczyć z tym problemem w niestandardowy sposób! Wspólną pasją tych ludzi jest królowa nauk - matematyka. Aby przybliżyć tę dziedzinę, zorganizowali oni imprezę pod nazwą Maraton Matematyczny. Już samo połączenie „impreza + matematyka” wzbudza ciekawość. Spojrzenie na nauki ścisłe z perspektywy zabawy powoduje, że nasze odczucia nie są od razu negatywne... Idąc w tym kierunku, cel i forma, w jakiej zostanie przedstawiony Maraton, na pewno to ułatwi.

Maraton Matematyczny, który jest wspierany przez Program "Młodzież w działaniu", rozpoczął się w lutym tego roku. W ramach tego projektu uczniowie elbląskich liceów uczestniczyli w warsztatach: plastycznych, dziennikarskich, organizacyjnych, filmowych oraz z grafiki komputerowej. Wszystko to pozwoliło im przygotować się do zrealizowania głównego przedsięwzięcia – całodobowego Maratonu Matematycznego, który rozpocznie się 30 maja br. o godzinie 8.00.

Główną częścią Maratonu będzie całodobowe rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności przez licealistów w auli IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Kolejnym podjętym przez nich działaniem będzie finał konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjów z powiatu elbląskiego. Finalistów wyłoniono w internetowych eliminacjach, w których wzięło udział 179 uczniów z 14 szkół. Oprócz tego do konkursu dla VIP-ów zostaną zaproszeni dziennikarze i osoby poważane przez młodzież, które swoimi działaniami przyczyniły się do zorganizowania Maratonu. Oni również będą mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań. Oczywiście, jak na zabawę przystało, naszym potyczkom matematycznym będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Jedną z wielu będzie pokaz robotów dla uczniów szkół podstawowych. Podczas pokazu dzieci będą mogły wziąć udział w wyścigu krzykaczy lub tańcu robotów.

Wszelkie działania związane z projektem można śledzić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.maratonmatematyczny.pl . Sporą atrakcją dla odwiedzających internautów jest pojawiające się co 24 godziny nowe zadanie. Uczestnicy gromadzą punkty za prawidłowo rozwiązane zadania, dążąc do zdobycia tytułu Matematycznego Maratończyka. Równolegle z Maratonem Matematycznym 30 maja odbędzie się Internetowy Maraton Matematyczny. Będzie to okazja do rywalizacji z licealistami rozwiązującymi zadania w auli IV LO. Na stronie będzie także prowadzona relacja na żywo z Maratonu zarówno w formie tekstowej, jak i video.


Matematyka nas otacza, wnika w każdą dziedzinę naszego życia. Uprawiając jakikolwiek zawód, nie można sobie pozwolić na jej nieznajomość.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Maraton Matematyczny, czyli zabawa połączona z nauką!  marmat3006  0
 Alfik matematyczny 2009  Panzer  51
 Kangur Matematyczny 2009  Sylwek  372
 Konkurs matematyczny online dla gimnazjalistów  rwd5  0
 Obóz matematyczny z Kangura  Psyche123  0
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl