szukanie zaawansowane
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, o 13:26 
Użytkownik

Posty: 1
Lokalizacja: Grodziczno
Do sklepu dostarczono jabłka w 2 gatunkach, po 60 zł za kilogram i 50 zł za kilogram. Łączna wartość dostarczonych jabłek wynosiła 2800 zł. Sprzedano 20% jabłek droższych i 25% jabłek tańszych za łączną kwotę 610zł. Ile kg każdego gatunku dostarczono do sklepu?
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, o 13:54 
Użytkownik

Posty: 496
Lokalizacja: Polska
x- ilość jabłek po 60zł
y- ilość jabłek po 50zł

\begin{cases} 60x+50y=2800 \\ 0,2\cdot60x+0,25\cdot50y=610 \end{cases} \\ \begin{cases} 6x+5y=280\ /\cdot(-5) \\ 12x+12,5y=610\ /\cdot2 \end{cases} \\ \begin{cases} -30x-25y=-1400 \\ 24x+25y=1220 \end{cases}

Po dodaniu stronami:
-6x=-180\\x=30\\6\cdot30+5y=280\\5y=100\\y=20\\ \begin{cases} x=30 \\ y=20 \end{cases}
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Długopis, ołówek i gumka- ile kosztują  Maszi  4
 Jabłka i gruszki - zadanie 2  martha  4
 Jabłka i gruszki  przemo940  1
 Ile kosztują?  Klaudis i Pawel  1
 Jabłka i procenty- kto zarobił więcej?  paul.bialon  1
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl