szukanie zaawansowane
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 15 sty 2011, o 17:12 
Użytkownik

Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Witam!
Zauważyłem, że zdarza się iż pokrywają się terminy konkursów ogólnopolskich i np. konkursów wojewódzkich dla gimnazjalistów. Np. w tym roku w Łodzi: 10 luty: II etap OI i trzeci etap konkursu wojewódzkiego z informatyki. Inny przykład: bardzo ciekawe warsztaty z Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, które odbędą się w dniach 31 stycznia - 4 lutego 2010 z terminami konkursów wojewódzkich z matematyki i chemii. Oczywiście wybór jest prosty, gdy się ma już osiągnięcia gwarantujące "wjazd" do liceum. Gorzej jeśli się ich nie ma. W związku z tym pytanie. Jak ten problem jest (czy jest) rozwiązywany w innych województwach? Może w przeszłości zdarzyło się, że kuratorium poszło na rękę np. ustaliło dodatkowy termin konkursu dla wybranych?
Pozdrawiam
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 21 lut 2011, o 01:37 
Użytkownik

Posty: 75
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Witam,
oczywiście dodatkowy termin konkursu byłby kompletną bzdurą nawet gdyby miałby to być Terence Tao. Tych samych zadań nie można dać, a inne mogą być łatwiejsze/trudniejsze. To tak jakby zrobić 2 finały OMa.
Przesunięcie któregokolwiek z konkursów też nie jest w żaden sposób możliwy, wszystkie te konkursy razem z 'grafikami' są zaakceptowane przez ministerstwo. Można co najwyżej wysłać list z prośbą żeby w przyszłych latach lepiej sprawdzili 'wolność' terminów.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 konkursy/olimpiady matematyczne dla studentów  mnij  4
 Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe  Arczi1984  0
 Wrocławskie konkursy matematyczne.  Mikkello  0
 Licealne konkursy  aneta909811  3
 Jakie Konkursy, które dają punkty do rekrutacji:)  hahabronek  13
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl