szukanie zaawansowane
 [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 2 lip 2011, o 14:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 101
co to oznacza, że dwa trójkąty są jednakowo zorientowane?
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2018
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 lip 2011, o 19:53 
Moderator

Posty: 10323
Lokalizacja: Gliwice
Spróbuj wpisać w wyszukiwarce orientacja trójkątów, wyniki wyszukiwania wydają się być zadowalające. Aczkolwiek nie podałeś, w jakim kontekście pojawia się to pojęcie, więc udzielenie odpowiedzi może być trudne. Ja wiązałbym to z definicją orientacji krzywej, a jej zastosowanie w przypadku trójkątów nie powinno być trudne do wykonania.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, o 12:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 101
aj zadowalające, hm, mnie nie do końca satysfakcjonują, szczególnie, że ok. 70% jest nie na temat, ale znalaZŁAM w końcu coś, co wydaje mi się przydatne, w każdym bądź razie dzięki :)

dokładny kontekst "trójkąty FBC i AED sa przystajace (cecha kat-bok-kat) i jednakowo zorientowane." reszta rozwiązania tego zadania moim zdaniem jest nie istotna

zainteresowało mnie, czy ta orientacja oznacza tylko odpowiednią kolejność wierzchołków? z ruchem wskazówek zegara bądź odwrotnie?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, o 20:03 
Moderator

Posty: 10323
Lokalizacja: Gliwice
Jak powiedziałem, treść zadania nie była sprecyzowana, więc niezgodność mojego postu z tematem nawet w 70% była prawdopodobna.

Nie posługiwałbym się określeniem orientacji krzywej zamkniętej przy wykorzystaniu pojęcia ruchu zgodnie lub niezgodnie z ruchem wskazówek zegara. Taka definicja jest możliwa do zastosowania jedynie w przypadku nielicznych obszarów. Znacznie bardziej ogólna jest definicja orientacji krzywej zamkniętej opisana tutaj (zaraz przed twierdzeniem Greena) i polecam się z nią zapoznać. Można ją zrozumieć nawet bez znajomości podstaw analizy matematycznej i wektorowej. Niemniej jednak, w przypadku trójkątów możesz odwoływać się do wskazówek zegara.

Nie wiem natomiast co może oznaczać jednakowa orientacja trójkątów, ale tutaj również odwoływałbym się do pojęcia orientacji krzywej zamkniętej - czyli istotnie kolejność nadawania oznaczeń wierzchołkom będzie taka sama jeśli chodzi o zgodność z ruchem wskazówek zegara. Dalej jednak pozostaje wątpliwość, który wierzchołek oznaczyć jako pierwszy. Może jednak podaj całą treść, wtedy określenie poprawnego znaczenia może być łatwiejsze.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, o 22:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 101
chodziło mi tylko o to, że 70% wyszukanych stron było o orientacji seksualnej bądź w terenie a nie trójkątów, tylko tyle :)

dzięki za pomoc :)
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Ciag trojkatow rownobocznych  Mikro  2
 Podobieństwo trójkątów - zadanie 16  AZS06  2
 Algorytm on sprawdzenie części wspólnej dwóch trójkątów.  jason_becker  1
 Udowodnij przystawanie trójkątów.  matmatmm  2
 Pola trójkątów - zadanie 18  Hypnosis  8
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl