szukanie zaawansowane
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, o 19:06 
Użytkownik

Posty: 10
Lokalizacja: UD
Witam!
Mam problem z kilkoma zadaniami, które były podyktowane ustnie. Gdyby ktoś mógł mi pomóc, wyjaśnić czy cokolwiek- będę wdzięczna.

Zad.1
Na płaskiej, poziomej powierzchni leżą dwa klocki- jeden mniejszy oznaczony przez m, a drugi większy oznaczony przez M. Stykają się one jednym bokiem. Jaką siłą należy zadziałać na klocek m, by drugi (M) zaczął się przesuwać?

Zad.2
Na płaskiej, poziomej powierzchni leży kartka, a na niej klocek. Z jaką siłą należy pociągnąć kartkę, by wysunęła się ona spod klocka, a sam klocek pozostał w tym samym miejscu? Jest zaznaczone, że występuje tu tarcie.

Zad.3
Na płaskiej, pionowej powierzchni znajduje się lustro m. W połowie lustra pod pewnym kątem do poziomu działa siła. Jaka musi być jej wartość, by lustro zaczęło się przesuwać do góry ruchem jednostajnym? Podane jest, że występuje tu tarcie.

Zad.4
Na równi pochyłej nachylonej pod pewnym kątem znajduje się klocek m. Jaką siłą równoległą do poziomu należy na niego zadziałać, by się nie ruszał (pozostał w swoim miejscu) w dwóch przypadkach- gdy występuje tarcie i gdy tarcia nie ma.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Dynamika, kinematyka - ruchoma tarcz, równia, rzuty,  Patka_1993  1
 Równia pochyła. - zadanie 8  3s3ngio  1
 Równia pochyła, trzy zadania  mrx1  2
 Tarcie + rownia pochyla = problem.  haker_93  1
 dynamika równia pochyła - zadanie 3  Akryl  1
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl