szukanie zaawansowane
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 29 paź 2012, o 14:42 
Użytkownik

Posty: 5
Lokalizacja: Wilczyn
Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą zgłosić się do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY 2012 do dnia 7 listopada 2012 roku. Finał popularnego wśród młodzieży konkursu matematycznego odbędzie się 28 listopada 2012 o godzinie 13:00 w macierzystych szkołach uczestników. W tym roku konkurs jest organizowany w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny znany od 18 lat. Jego celem jest promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką matematyki i przedmiotów ścisłych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Udział w nim jest znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Pozwala on również zdiagnozować potencjał zdolności matematycznych i zaangażowanie uczniów we własną edukację.

Laureaci Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych organizowanych w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, w tym konkursu ALFIK MATEMATYCZNY, oraz szkoły zgłaszające największą liczbę uczestników mają okazję otrzymać atrakcyjne pod względem edukacyjnym i rozrywkowym nagrody o łącznej wartości 350 000 zł.

Zobacz regulamin http://jersz.pl/contest,4,tab_6.html
Zobacz zadania konkursowe z lat ubiegłych http://jersz.pl/contest,4,tab_7.html
Zgłoś się do konkursu http://jersz.pl/contest,4,tab_signup.html


Życząc Wam sukcesów,
serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2012!


Pozdrawiamy!

Komitet Organizacyjny Konkursu
Łowcy Talentów Jersz
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 GMIL - edycja 2015  Sylwek  4
 [Kangur] Edycja 2006  DEXiu  93
 X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"  Gertis12  148
 III Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH  Tomek_Z  292
 Przyłączcie się do internetowego maratonu matematycznego!  marmat3006  0
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl