szukanie zaawansowane
 [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 10 gru 2012, o 10:59 
Użytkownik

Posty: 5
Lokalizacja: Wilczyn
Do 19 grudnia 2012 roku uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT 2013. Finał popularnego wśród młodzieży konkursu odbędzie się 10 stycznia 2013 o godzinie 13:00 w macierzystych szkołach uczestników. W tym roku konkurs jest organizowany w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT 2013 jest promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką matematyki i przedmiotów ścisłych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Udział w nim jest znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Pozwala on również zdiagnozować potencjał zdolności matematycznych i zaangażowanie uczniów we własną edukację.

Blisko 400 laureatów Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych organizowanych w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, w tym konkursu MAT, otrzyma nagrody rzeczowe oraz nagrody w postaci udziału w obozie edukacyjno – wypoczynkowym w Serpelicach, podczas wakacji 2013. Dla szkół zgłaszających do projektu największą liczbę uczestników również przewidziane są nagrody rzeczowe m.in. w postaci publikacji książkowych i keyboardów Casio. Dla 500 nauczycieli matematyki przewidziano roczny abonament z dostępem do bogatych zasobów innowacyjnego portalu matematycznego MegaMatma.pl. Łączna wartość nagród jest szacowana w kwocie 350 000 zł. Fundatorem nagród są Łowców Talentów Jersz, wydawnictwo edukacyjne Telbit, entuzjaści języka niemieckiego Germaniac.pl, kalkulatory Vector oraz Szkoła Muzyczna Casio.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 6, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczyciel (szkolny koordynator konkursu) może dokonać zgłoszenia uczniów do konkursu wysyłając internetowe zgłoszenie przez http://www.jersz.pl do dnia 19 grudnia 2012. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów. Dwie lub kilka szkół mogą zgłosić wspólnych uczestników, wówczas konkurs odbędzie się w jednej z nich (w tej, która wyśle zgłoszenie).

O szczegółach konkursu MAT 2013 i przebiegu jego realizacji można czytać na bieżąco na stronie http://www.jersz.pl oraz http://www.facebook.com/LowcyTalentowJersz. Na http://www.jersz.pl dostępne są również testy z ubiegłych edycji konkursu, zbiory zadań, interesujące aktualności edukacyjne oraz informacje o wakacyjnych obozach wypoczynkowo – naukowych.

Zobacz regulamin http://jersz.pl/contest,1,tab_8.html
Zobacz zadania konkursowe z lat ubiegłych http://jersz.pl/contest,1,tab_12.html
Zgłoś się do konkursu http://jersz.pl/contest,1,tab_signup.html

Partnerem projektu Łowimy Talenty 2012/13 jest wydawnictwo edukacyjne Telbit, Szkoła Muzyczna Casio, kalkulatory Vector oraz entuzjaści języka niemieckiego Germaniac.pl. Patronat medialny objęło Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", będące organizatorem kampanii edukacyjnej „Warto Być Dobrym” oraz edukacyjne portale internetowe http://www.Edu.info.pl, http://www.Eid.edu.pl, http://www.Interklasa.pl, http://www.MegaMatma.pl.

Życząc Wam sukcesów,
serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT 2013.

Pozdrawiamy!

Komitet Organizacyjny Konkursu
Łowcy Talentów Jersz

Obrazek
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 11 gru 2012, o 08:57 
Użytkownik

Posty: 113
Lokalizacja: Z Nienacka
Reklama kolejnego płatnego konkursu!

Z Regulaminu tego konkursu:
6. Proponuje się, aby rodzice ucznia deklarującego udział w konkursie wpłacali wpisowe w wysokości 8 zł.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 11 gru 2012, o 09:27 
Administrator

Posty: 24327
Lokalizacja: Wrocław
Podobnie jak Alfik (ten sam organizator) bądź Kangur...

JK
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 11 gru 2012, o 11:10 
Użytkownik

Posty: 5
Lokalizacja: Wilczyn
Tak, jesteśmy również organizatorem Alfika Matematycznego. Istotnie, uczestnictwo w konkursie jest płatne 8 zł tak samo jak w przypadku Kangura.

Z Regulaminu tego konkursu:
8.Zebrane fundusze organizator przeznacza na nagrody, pozostałe pieniądze to koszty organizacyjne konkursu.

A dokładniej ponad 51% jest przeznaczane na nagrody.

Nie widzimy w tym nic niestosownego w tym, że nagradzamy ambitnych uczniów za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu i wybitne wyniki. Państwo nas nie dotuje i nie pokrywa kosztów organizacyjnych takich jak druk materiałów, pakowanie, przesyłki pocztowe, weryfikacja wyników, a samo i za darmo się to niestety nie zrobi.

Zadania konkursowe są przygotowywane przez Tomasza Elsnera - absolwenta XIV LO we Wrocławiu, laureata Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha (głównej nagrodzie naukowej, którą honorowani są od 1946 r. szczególnie uzdolnieni polscy matematycy o wybitnym dorobku naukowym), 3 - letniego stypendysty naukowego Ohio State University w Columbus w USA, 3 - krotnego laureata krajowej Olimpiady Matematycznej wyróżnionego na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Argentynie.


Będziemy wdzięczni za merytoryczne uwagi odnośnie konkursu i inne ważne spostrzeżenia.

Pozdrawiamy,

Komitet Organizacyjny Konkursu
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 12 gru 2012, o 17:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 1630
Lokalizacja: Suwałki
Czy licealiści mogą wygrać obóz? To nie jest przypadkiem tylko dla gimnazjum i podstawówki?
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 12:41 
Użytkownik

Posty: 5
Lokalizacja: Wilczyn
Witam,

licealiści nie otrzymują nagród w postaci obozu. Otrzymują za to bony upominkowe o różnych nominałach np. 100, 200, 300, 400 zł itp. do multimedialnych sklepów internetowych i księgarni. Wysokość nominału bonu jest uzależniona od wyniku w rankingu ogólnopolskim konkursu w danej kategorii wiekowej :)

Pozdrawiamy
Łowcy Talentów Jersz
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Ja vs. Konkurs matematyczny organizowany przez AGH  cz0rnyfj  3
 Konkurs ekonomiczny "Z klasy do kasy"  ZKlasyDoKasy  0
 Konkurs matematyczny online dla gimnazjalistów  rwd5  0
 Zdążyć na konkurs  Damieux  6
 XXIII Konkurs Matematyczny im. J.Marszała.  weevil  7
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl