szukanie zaawansowane
 [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 20:28 
Użytkownik

Posty: 4
Lokalizacja: Wielka Brytania
Witam,

Mam pytanie do ex-maturzystów, studentów agh, mianowicie czy możecie "na trzeźwo" ocenić moją sytuację którą opiszę poniżej..?

W 2012r. zdałam maturę na poziomie podstawowym z matmy (50%), właściwie nie przygotowywałam sie do niej bo zawsze wiązałam przyszłość z innymi dziedzinami, pomimo że nie sprawiała mi trudności lenistwo wygrało :? . Teraz pracuję w fabryce w Anglii i coraz bardziej przekonuję się do pójścia w stronę kierunków technicznych. Za jakieś 1,5 roku chciałabym wrócić do Polski i zastanawiam się czy nie spróbować zdać matematyki rozszerzonej, przyjmując że już teraz zaczne się uczyć (ale bez korepetytora niestety poświęcając ok 2h dziennie). Interesuje mnie kierunek mechanika i budowa maszyn.
Sądzicie, że jest szansa dostać się na ten kierunek i na nim utrzymać komuś z humana?
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2018
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 20:32 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 18369
Lokalizacja: Cieszyn
Determinacja to podstawa. Moja uczelnia (ATH Bielsko-Biała) wymaga matury rozszerzonej z matematyki. Zapewne inne uczelnie też. Nie kalkuluj, a jeśli chcesz studiować, to zrób tak jak powiedziałaś. Po pół roku różnice między klasami humanistyczną, matematyczną a technikum po prostu znikną.
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 21:08 
Użytkownik

Posty: 4
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiesz może czy jest to bardzo cieżki kierunek pod względem zaliczeń? (przeglądałam rodzaje i ilość przedmiotów, są ciekawsze i te mniej ciekawe, wiadomo, ale wszystko jest do ogarnięcia). Słyszałam, że wiele osób z tego kierunku odpada, więc stąd moje pytanie, bo jeśli osoby zdające matmę rozsz wysoko nie dają sobie rady na tych studiach, to nie wiem czy jest sens sie pchać na kierunek (swoją drogą bardzo bardzo ciekawy) osobie nie obytej na takim poziomie z matematyką.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 21:48 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 18369
Lokalizacja: Cieszyn
Warto studiować MiBM. Odpadają ci, którym wydaje się, że nadrobią zaległości w tydzień.

Od lat prowadzę wykłady na tym właśnie kierunku. Na studiach dziennych i wieczorowych. Wiem co mówię. A jeśli naprawdę zależy CI na studiowaniu to się utrzymasz. Ważne, żebyś była systematyczna. I chodziła na konsultacje.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 23:07 
Moderator

Posty: 3014
Lokalizacja: Starachowice
Dokładnie - konsultacje to darmowe korepetycje. Warto chodzić.

Cytuj:
(...) osoby zdające matmę rozsz wysoko nie dają sobie rady na tych studiach (...)


Znam to. Niektórzy pewnie sobie myślą że już wszystko umieją i dlatego olewają studia? Jak zdasz trochę niżej maturę, to masz więcej determinacji (przynajmniej u mnie tak było - 60% z rozszerzenia).

Cytuj:
(...) wiele osób z tego kierunku odpada (...)


Bo dużo osób idzie na to po technikum, gdzie (ogólnie) poziom nauczania matematyki jest niższy niż w ogólniakach. A połowa (może nawet większość) pierwszego roku to matematyka i fizyka.

Co do trudności zaliczeń to zależy już od prowadzącego. Jedni robią egzaminy, drudzy przepisują oceny z ćwiczeń, niektórzy na koniec zadają tylko pytanie : "Co życzy sobie pan abym wpisał do indeksu?" i bez niczego wpisują żądaną ocenę ;) - autentycznie. I to z przedmiotu uznawanego za jeden z wiodących (nie żaden wypychacz w rodzaju historii muzyki)...
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, o 23:31 
Gość Specjalny
Avatar użytkownika

Posty: 18369
Lokalizacja: Cieszyn
Cytuj:
"Co życzy sobie pan abym wpisał do indeksu?" i bez niczego wpisują żądaną ocenę - autentycznie. I to z przedmiotu uznawanego za jeden z wiodących (nie żaden wypychacz w rodzaju historii muzyki)...


Nie należę do takich. Przepisuję przy co najmniej 4.0 z zaliczenia. Ale tak że z egzaminu ocena niżej. Więc jeśli się chce zdać na lepszą ocenę, trzeba zdawać. I są tacy studenci.

Ostatnio przyszedł mi student na konsultacje z równań różniczkowych. Pokazał zadania, jakie przerobił. Miał jeden niewielki błąd. Aż się chciało zwolnić go z kolokwium. Mówię mu, że zwolnię, bo już się więcej nie dowiem, a on, że nie. Oczywiście zrobił pełną punktację. Może dobrze, że pisał, bo inni studenci dziwnie by na niego patrzeli. Niestety tacy ludzie są nieliczni. Życzę Ci, elizawieta, takiej postawy.

Niestety: prawidłowością jest, że na konsultacje przychodzą najlepsi studenci. Tylko oni mają świadomość własnej niedoskonałości. Ale taką prawdziwą, nie polegającą na gadaniu: już wiem, co muszę poprawić - jak mi ostatnio powiedział ktoś, kto zdaje już po raz setny.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 17 gru 2012, o 15:38 
Użytkownik

Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Witam serdecznie. Obecnie jestem studentem pierwszego roku Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na AGH.
Po pierwsze odpowiem na Pani pytanie dotyczące trudności dostania się na mechanikę i budowę maszyn - takiej trudności nie ma - próg w tym roku wynosił mniej niż 500 pkt,co jest wynikiem prostym w osiągnięciu.
Kierunek ten jest mimo niskiego progu kierunkiem flagowym tego wydziału. Prosze nie sugerować się progiem - jest chyba tak niski przez to,że maturzyści zdają sobie sprawę z trudności studiów... :P
Jeżeli zaś chodzi o matematykę... Wydaje mi się,że przy odrobinie pracy jest ona całkowicie do ogarnięcia.
Na moim kierunku zaczyna się standardowo - logiką,indukcją matematyczną,potem przechodząc do granic ciągu,funkcji,pochodnych i całek. (stan na dziś).
Jednakże decydując się na taki kierunek studiów,musi Pani zastanowić się czy reszta przedmiotów będzie Pani odpowiadać - chodzi mi tutaj np o zapis konstrukcji (rysunek techniczny),który wamaga wielkiej cierpliwości ;)
W razie dalszych pytań,proszę umieszczać je w tym temacie,a chętnie podziele się swoim krótkim doświadczeniem na tej uczelni ;)
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 17 gru 2012, o 20:36 
Użytkownik

Posty: 4
Lokalizacja: Wielka Brytania
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.

JerryGarcia, jak wyglada sprawa z chemia, bo wlasciwie to jest ta czesc która interesowalaby mnie najmniej (duzo "suchej teorii?" laborki?).
Fizykę bardzo lubię ale zdaję sobie sprawę, że latwo nie bedzie, szczególnie na początku z nadrobieniem materiału.
Co do rysunku technicznego, ogólnie rysuję od paru lat, wiec "wprawna reka" powinna sie przydać, chociaż to nie to samo co typowy zapis konstrukcji.

Przez jakie przedmioty (profesora :) ) najlatwiej jest odpasc z tego kierunku? A wykladowcy dosyć ugodowi, czy raczej klody pod nogi, byleby pognebic biednego studenta?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 18 gru 2012, o 22:20 
Użytkownik

Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Ze względu na to,że jestem na międzykierunkowych studiach z zakresu mechaniki i inżynierii materiałowej,na chemię położony jest nieco większy nacisk niż na budowie maszyn,jeżeli na budowie maszyn w ogóle chemie mają. Ja mam w tygodniu 1,5 godziny wykładu oraz 1,5 h laboratoriów,do których dostaliśmy instrukcje z którymi przed każdymi zajęciami mamy się zapoznać i mamy krótkie kartkówki wejściowe z ich treści, tak aby każdy był świadomy co wykonuje.
Dokładny opis chemii na moim kierunku znajdzie Pani tutaj : http://syllabuskrk.agh.edu.pl/pl/magnes ... 1-s-chemia
Wydaje mi się,że najłatwiej jest odpaść -standardowo- z matematyki i fizyki,choć radziłbym osobiście nie bać się matematyki,bo jest naprawdę do przyswojenia.
Co do wykładowców to mam szczęście. Trafili mi się naprawdę w porządku ludzie ;-)
Czekam na dalsze pytania ;)
Góra
Kobieta Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, o 01:15 
Użytkownik

Posty: 4
Lokalizacja: Wielka Brytania
Dzięki wielkie :)

Jednak jest chemia, 30h wykładów/30h laborków w 1 semestrze.

A teraz następne pytania, ilu języków obcych się uczycie? (są one z góry narzucone, czy można wybierać dowolnie)

Czy praktykę trzeba sobie załatwić samemu czy raczej to akademia kieruje "świeżaka" do zakładu/firmy?

Czy korzystając z modułów w j. obcym można dostać papier liczący się za granicą, czy raczej konieczne są egzaminy międzynarodowe z języka technicznego?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 21 gru 2012, o 16:33 
Użytkownik

Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Na pierwszym roku mojego kierunku nie ma zajęć z języka obcego. Zaczynają się one dopiero na 2 roku.
Z tego co widzę na syllabusie,to na 3 semestrze nauczany jest 1 język. Niestety dokładnie nie orientuję się co do praktyk oraz dokumentów poświadczających znajomość języka,ponieważ jestem dopiero na pierwszym roku :)
Jak coś się dowiem,to chętnie dam tutaj znać. ;)
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 matura 2011. Matematyka rozszerzona. Czy jest sens ?  PatyKPL  11
 matura? mission imposible?  d93  5
 Zbliżająca się matura z matematyki=czas zacząć działać  Orrick  1
 Matura i olowek  MistyKu  11
 matura przedwojenna  shycha  4
cron
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl