szukanie zaawansowane
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, o 18:52 
Użytkownik

Posty: 42
Lokalizacja: z Bełchatowa
Witam. Chciałem zadać pytania odnośnie stworzonych przez siebie zadań z teorii gier. Problemem jest to, iż prowadząca zajęcia wytknęła mi brak wzorów do gry. Niestety, nie wiem o jakie wzory może chodzić, jak je wyprowadzić. Drugim problemem jest to, że podałem wartości, jak wystarczy, że mogłem "zapisać wzór na grę" (też tego nie rozumiem). Trzecim problemem jest to, jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Mimo mojego objaśnienia, jest dla prowadzącej niekompletne. Jest na to jakiś kolejny wzór?

Oto zadania:

Zad. 1 Separatyści, w ostatecznej bitwie o donieckie lotnisko, mają zamiar wykonać uderzenie wyprzedzające na armię ukraińską. Taki sam pomysł istnieje w zamyśle ukraińskich oficerów. Jeżeli separatyści wykonają uderzenie wyprzedzające, to zajmą całe miasto i wojska ukraińskie wycofają się (wartość 1). Jeżeli jednak uda się przeprowadzić uderzenie wyprzedzające armii ukraińskiej, to separatyści wycofają się z rejonów miasta (wartość również 1). Jeżeli obie armie przeprowadzą atak w tym samym czasie, to wobec przeważającej siły separatystów armia ukraińska będzie zmuszona się wycofać ze znacznymi stratami w ludziach (wartość 2). Jeżeli żadna z armii nie zdecyduje się na atak, to zostaną przeprowadzone tylko przegrupowania sił (wartość 0). Przedstaw macierz wypłat.

Zad. 2 Państwa NATO zdecydują się zareagować na działania ISIS w głąb terytorium syryjskiego. Pierwszy strateg proponuje naloty dywanowe (N), strateg drugi uważa natomiast, iż powinno się przeprowadzić inwazję lądową (I). Stratedzy znajdują się w różnych zakątkach globu, a kontakt telefoniczny jest niemożliwy z uwagi na szalejącą burzę piaskową w lokalizacji pierwszego stratega (nie ma zatem możliwości porozumienia się). Przedstaw macierz wypłat.

Macierz wypłat mam dobrze. Prosiłbym o pomoc.

Z góry dziękuję.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2018
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Problem z alkoholem - zagadka  pijok  7
 Problem stopu  Kaktusiewicz  2
 Znajomości osób - problem grafowy.  Gregorias  4
 Problem zajętych pisuarów  pocz  0
 Problem zagadka  Loopa  6
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl