szukanie zaawansowane
 [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 1 lut 2016, o 14:21 
Korepetytor
Avatar użytkownika

Posty: 5030
Lokalizacja: Poznań
Witam wszystkich,

chciałbym poznać stosunek Moderatorów tego forum do kwestii które zaraz przedstawię. Dotyczą one odpowiadania w tematach. Oczywiście zdanie zwykłych śmiertelników również chętnie przeczytam :-)

1) dublowanie odpowiedzi

Tutaj akurat sprawa jest prosta - odpowiadam na dany temat, zamieszczony przez najczęściej początkującego użytkownika, po czym po kilku minutach ktoś wrzuca post z merytoryczną zawartością bardzo zbliżoną do mojego. Ja rozumiem, nabijane cyferki przy liczbie postów fajnie wyglądają, ale tym sposobem robi się nikomu niepotrzebny śmietnik w temacie. Uprzedzając - jest to po takim czasie, że niemożliwy jest przypadek dodania postów w tym samym momencie.

2) wpychanie się z gotowcem

Pewnie opiszę teraz dość znajomy wielu userom scenariusz - ktoś potrzebuje kilku wskazówek, nawet sam z siebie nie chce gotowego rozwiązania, wszystko ładnie i pięknie. Współpraca się układa, powoli zaczynam naprowadzać zbłąkaną duszyczkę na prawidłowy tok rozumowania, po czym zjawia się jakiś ... delikwent, wrzuca bezczelnie gotowca i rujnuje kilka/kilkanaście postów mojego wysiłku. Abstrahuję już tutaj od moralnej oceny wrzucania gotowców, ale trudno to inaczej nazwać niż bezmyślnym chamstwem i brakiem poszanowania dla czyjegoś czasu i pracy.

3) wcinanie się w dyskusję w nieodpowiednim momencie

Początek podobny do poprzedniego punktu - już pytający zaczyna coś łapać, już coś zaczyna świtać mu w głowie aż nagle osoba trzecia podłącza się do tematu i daje mu wskazówkę rozpoczynającą zupełnie inną koncepcję na rozwiązanie zadania. Skutki chyba dość łatwo przewidzieć - najczęściej założyciel tematu jest zbity z tropu, nie wie kogo ma słuchać i wszystko trzeba budować od nowa. Oczywiście rozumiem wejście w dyskusję w której odpowiadający milczy przez kilka godzin, bo być może rozwiązanie jest potrzebne "na już" i nie ma na co czekać, sam tak czasem czynię - tyle że warto już wówczas pociągnąć pierwotny sposób rozwiązania zamiast mieszać autorowi tematu w głowie. Cieszę się że ktoś ma mnóstwo ciekawych pomysłów, ale wydaje mi się że to forum nie jest najlepszym miejscem do chwalenia się swoimi umiejętnościami matematycznymi.

Opisałem 3 najbardziej irytujące mnie przypadki, na które mogę podać mnóstwo przykładów z własnej praktyki. Przez ostatni rok praktycznie w ogóle się nie udzielałem na tym forum z różnych względów, ale po powrocie widzę że niewiele się w tej materii zmieniło, więc stwierdziłem że chyba czas podnieść te problemy w publicznym wątku :-) jak to widzicie?
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 1 lut 2016, o 22:37 
Użytkownik

Posty: 790
Lokalizacja: Warszawa
Jestem zwykłym szarym człowiekiem którego spotykają podobne sytuację do przedstawionych powyżej.
I jako ten zwykły szary człowiek , stanę po drugiej stronie barykady walcząc zaciekle, mych poglądów broniąc na temat kwestii powyższych, choć w poszczególnych podpunktach rację twą uznam, i słuszności nie będę podważał.

Na początek naszej dysputy porozmawiajmy drogi cosinusie90, o dublowaniu postów.
Owszem rację masz będąc pomocnikiem który pierwszy zagubioną duszę z odmętów kłamstw i nie prawidłowości matematycznych zaczął wyprowadzać. Lecz pomyśl teraz o mnie i rzeszach i tłumach tych innych, nazwijmy ich pomocnikami nr.2 którzy niewidocznie jeszcze dla twego oka zaczęli pomagać tejże duszyczce. Jam będąc pierwszym z tych drugich a drugim zaraz po pierwszym usiłując wyskrobać młotem i dłutem rozwiązanie piękne, bezbłędne od wad wszelkich wyzbyte, kończąc me dzieło "Wysyłać!" poleciłem. A tam jest "ON" ten który młotem uderza mocniej a dłutem włada sprawniej, potęgę swego umysłu przelał na strony te dokładniej. Ja zaskoczony, on zadowolony.
Ja zdezorientowany cóż poczynić myślę, zaczynam czuć niedosyt, wysiłki me niepotrzebne, stracone, nieistotne! Chcąc choć trochę dzień mój dniem pogodnym sprawić drugą wiadomość merytorycznie podobną, postanowiłem, zostawić! Chełpiąc się moim wysiłkiem nie zgubionym, lecz docenionym , postanawiam inną duszę znaleźć, wpędzić w światłe matematyki strony. Może pierwszym zostanę, albo ON znów mnie uprzedzi. Dzieło swe zaczynam, radą myślę służyć, ratunku udzielę, z błędu wyprowadzę, błędną ideę przemienię!
Lecz Ci pierwsi umysły mają sprawne i szybkie, sztukę myśli przelania opanowali sprytnie.
Więc czy próbować nie warto, drogę właściwą wskazać, wady domniemane szybko ukazać. Będąc tym drugim , będąc tego świadom, postanawiam ukazać światu, z czym me myśli walczą...

2.Owszem wyższość cosinusie twą uznaję, gotowców ukazywanie, toż to karalne zachowanie. Duszy zabłąkanej oświecić tak nie sposób, a dobrodzieja owego wpędzić do dołów!

3.Wspomniane zostało, przypomnieć wam raczę!
Jam szary człowiek, ludu prostego nosiciel, myśli swe ukazać matematyczne chcę znamienicie. Ubogie me towarzystwo w matematyczne jest talenty. Rozmowy te , dysputy ciężkie prowadzić są nie prędy. Miejsce to, forum publiczne jest do rozmów. Ukazać swe myśl łatwo tu i wygodnie, porozmawiać o problemach , bawię się zawsze wybornie! Często me wady ukazywane tak zostają , ja wnioski wyciągam które w mej głowie pozostają! Toż to sposób najlepszy na naukę zarazem, pokazać i odkrywać, podwójną nagrodę zyskiwać!
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 1 lut 2016, o 22:39 
Użytkownik

Posty: 22891
Lokalizacja: piaski
3) Mam zawsze szare kółko - stąd nie dziwię się ,,wskakiwaniu" mi w słowo.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 1 lut 2016, o 23:35 
Moderator

Posty: 2065
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Wszystko o czym mówisz reguluje co najwyżej subiektywny Savoir Vivre. Żadnych ingerencji nie powinno się podjąć w takich działaniach, ponieważ są one zależne od wielu czynników zewnętrznych, a subsydiarnie można byłoby to podpiąć śmiało pod brak wolności słowa, o ile użytkownik ma coś merytorycznego do dodania. Ponadto ocena sytuacji może być na tyle sposobów różna, ile osób, które czytają dany temat. Oczywiście zgadzam się z sytuacjami, które opisałeś, o ile mają takowy charakter.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 lut 2016, o 09:27 
Korepetytor
Avatar użytkownika

Posty: 5030
Lokalizacja: Poznań
Zahion napisał(a):
Wszystko o czym mówisz reguluje co najwyżej subiektywny Savoir Vivre. Żadnych ingerencji nie powinno się podjąć w takich działaniach


OK, traktuję to jako oficjalne stanowisko Moderacji w tej sprawie. Czyli chcąc nie chcąc pozostaje mi zaakceptowanie takiego stanu rzeczy :-)
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Nieregulaminowe tematy - propozycja zmiany regulaminu  Anonymous  2
 Znajdź tematy  wiskitki  4
 "Zobacz tematy bez odpowiedzi" - wybrane działy?  De Moon  2
 Błąd w "zobacz podobne tematy"  kalwi  0
 tematy pracy licencjackiej.  mmonroe  4
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl