szukanie zaawansowane
 [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 00:19 
Użytkownik

Posty: 11
Lokalizacja: Przemyśl
Zbliża się matura a po niej wybór studiów. Chodzę do klasy mat-fiz, oczywiście moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, za to z programowania wiem tyle co nic. Olimpijczykiem nie jestem(moja wiedza bardzo niewiele wykracza poza program liceum), ale maturę rozszerzoną napiszę prawdopodobnie na 92-100% z matmy.

Z racji tego że nie umiem programować a mój cel to JSIM planuję iść na informatykę a później z niej ewentualnie na JSIM albo na samą matematykę jeśli informatyka mnie odrzuci. Problemem jest jednak dość wysoki próg punktowy na informatykę(biorę pod uwagę możliwość nie dostania się) . O ile na matematykę na pewno się dostanę, o tyle nie wiem, czy będę w stanie zdać przedmiot z informatyki na który de facto nie uczęszczam.
Jak to jest z JSIM? Łatwiej się na nie dostać z informatyki czy matematyki? Ile przedmiotów trzeba zaliczyć dodatkowo?

Z tego co mi wiadomo, można wybrać potok imperatywny albo funkcyjny. Jako osoba nie umiejaca programować prawdopodobnie pójdę na ten, gdzie programowanie jest od podstaw. Czy mimo tego po zaliczeniu potrzebnych przedmiotów zakładając dobre oceny istnieje szansa na JSIM? Czy JSIM są w ogóle stworzone dla zwykłego śmiertelnika?

Dlaczego informatyka na UW w rankingach jest dość nisko, np poniżej AGH? Dla porównania z matematyką jest odwrotnie.

AGH jest moją awaryjną opcją, ponieważ posiadam indeks. Raczej nie rozważam matematyki na AGH(czy może jednak warto?) więc w grę wchodzi informatyka.
- Czy na AGH jest również jakaś możliwość programowania od podstaw?
- na AGHu jest kilka informatyk, słyszałem że "najlepsza" jest ta na wydziale EAIiIB. To prawda? Czym się różnią między sobą?

A może zostawić tą informatykę w spokoju, pójść na matematykę a programować nauczyć się we własnym zakresie?
Góra
Mężczyzna Online
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 00:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Nie będę Ci mówił jak masz żyć, powiem za to co nieco o informatyce na AGH. Mam dwóch znajomych niej na EAIiIB i nie narzekają. Programowanie było od podstaw, na pierwszym semestrze z przedmiotów informatycznych mieli chyba tylko wstęp do programowania, więc było trochę czasu, żeby sobie nadrobić zaległości. Co do informatyki na IEiT, to tam jest chyba trochę ciężej, choć niekoniecznie lepiej. Wpisz sobie na googlu "syllabus agh" i zobacz co oferują kierunki :)
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 19:17 
Użytkownik

Posty: 1001
Lokalizacja: Polska
JSIM jest stworzony z myślą o olimpijczykach i nie chcę cię martwić, ale na pytanie:

Cytuj:
Czy JSIM są w ogóle stworzone dla zwykłego śmiertelnika?

Odpowiedziałbym raczej negatywnie.

Zarówno jedne, jak i drugie studia na tym wydziale są trudne i wymagają ogromnego wkładu pracy, to co dopiero mówić o ich połączeniu. Z tego co wiem istnieje możliwość przeniesienia się na JSIM po 1 semestrze, ale trzeba mieć idealne oceny.

Poza tym naprawdę przemyśl czy sobie poradzisz (na JSIMie oczywiście. Sama informatyka lub sama matematyka jest do zdania dla pracowitej osoby). Raczej jest tendencja do rezygnowania z JSIMu niż wstępowania w jego progi, mam wielu znajomych olimpijczyków którzy sobie tam nie poradzili. Poza tym nie możesz też mieć żadnych warunków (jak czegoś nie zdasz to automatycznie przechodzisz na jeden z kierunków), a o te na MIMie nie jest trudno :D.

Co do rankingów - raczej bym nie kierował się nimi za bardzo. Taka orientacyjna świadomość że np. uczelnia jest w TOP10 jeszcze ma sens, ale różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami często wynikają z dziwnej metodyki, np. w jednym z rankingów MIM stracił przez to, że studenci chętnie pracują w firmach zagranicznych, a do sondażu brano wypowiedzi polskich pracodawców. Zapewniam Cię, że zarówno AGH, jak i MIM to dobre uczelnie, mają po prostu inne podejście :).
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 16 kwi 2017, o 21:03 
Użytkownik

Posty: 11
Lokalizacja: Przemyśl
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiało mnie właśnie, skąd taka niska punktacja akurat w tej kategorii.
Rozumiem, że lepiej się nie nastawiać na JSIM, no ale gdyby mimo wszystko pojawiły się sprzyjające warunki to bym spróbował.

Czym się różni te podejście? z tego co słyszałem to na MIM jest bardziej teoretyczne.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 16 kwi 2017, o 21:50 
Użytkownik

Posty: 43
Lokalizacja: Polska
Co do przepisywania Matma->Infa/JSIM to radziłbym zapisać się odrazu na Potok imperatywny. Ja tak chciałem zrobić, ale dosyć ciężko było napisać egzamin z przedmiotu na, który się nie chodzi :/. Nie wiem skąd ten podział na wiedzę Teoretycznę/Praktyczną. Ja sam jestem na matematyce i widzę, że za wieloma metodami praktycznymi stoi bardzo duża teoria(Np. Uczenie maszynowe). Będąc na matmie można robić przedmioty z informatyki/uczyć się samodzielnie, jednak matematyka będzie ci zabierać dużo czasu, dlatego warto mieć to na uwadze.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 2 maja 2017, o 14:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Może odwrócę kolejność i jak pozwolisz to zadam pytanie do Ciebie bo dosyć mnie to interesuje:

Dlaczego informatyka?


Bo wspomniałeś że programować nie umiesz, znając życie to po mat-fizie z informą ciężko, nie wiesz czy sobie poradzisz (co znaczy że nie wiesz zbyt wiele o kierunku) więc dlaczego tam Cię ciągnie?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, o 21:57 
Użytkownik

Posty: 11
Lokalizacja: Przemyśl
No cóż, myślę, że głównym czynnikiem, który mnie ciągnie w tamtą stronę to właśnie chęć nauki :D
Wydaje mi się, że lepiej jest być matematykiem, który umie programować, niż matematykiem, który nie umie programować.
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Informatyka- Politechnika Wrocławska.  Isild  10
 Dylemat między studiami, informatyka - PK, UJ, czy AGH  Dragon339  7
 Informatyka PK  Cassandra19x  0
 Informatyka - PP, PW, AGH - która lepsza?  Kacus  3
 Informatyka - WPPT na PWR czy AGH?  deviance  5
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl