szukanie zaawansowane
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 9 paź 2017, o 16:10 
Użytkownik

Posty: 43
Lokalizacja: Polska
Nie znalazłem nigdzie szczegółowych wyjaśnień dotyczących tej olimpiady. Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym Diamentowym Indeksem AGH? Podobno 1 etap pisze się w domu, 2 w szkole, a 3 już w AGH i żeby przejść do kolejnego etapu, jak i zostać laureatem, trzeba uzyskać 70%, tak? Ale przecież jeżeli można robić 1 etap w domu, to nauczyciel matematyki czy chociażby rodzic, który jest dobry z matematyki mogą nam pomóc.
Wiem, że nie można wstawiać w internecie zadań aktualnych, ale mogę wstawić tu na forum zadania z 2 czy więcej lat temu, żeby zobaczyć jak się je rozwiązuje (bo samemu to mi daleko jeszcze do takiego poziomu)?
Żeby poradzić sobie z zadaniami z 1, 2 i 3 etapu wystarczy poznać bardzo dobrze program matematyki rozszerzonej z liceum czy trzeba coś więcej? (jeśli tak, to z jakich książek korzystać)
Wygrana gwarantuje miejsce na uczelni AGH bez zdawania matury, widziałem w statystykach, że w zeszłym roku z matematyki było (chyba) około 200 laureatów, a ile jest miejsc na uczelni na wydziale matematyki?
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2019
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 9 paź 2017, o 16:16 
Użytkownik

Posty: 1477
Lokalizacja: Kraków
1) Nie wszyscy, którzy dostają indeks idą na matmę. Nie wiem ile mają miejsc, ale można pewnie to sprawdzić w internecie.
2) Tak, może ktoś zrobić za Ciebie te zadania, ale co z tego, skoro na kolejnym etapie będziesz miał 10 procent? W dodatkowe osiągnięcia na świadectwie sobie przecież tego nie wpiszesz, bo poziom tego konkursu w porównaniu z taką olimpiadą matematyczną jest zbyt niski.
3) Myślę, że solidne przygotowanie się z programu z liceum wystarczy i mówię to z doświadczenia. Przecież na tym konkursie nawet indukcji nie ma, no chyba, że się pojawiła w ostatnich 3 latach...
4) Tak, zadanka z poprzednich lat możesz wstawiać, choć pewnie nikt Ci tu ich nie rozwiąże krok po kroku z objaśnieniami, bo nikomu się nie chce :) Co innego wskazówki - na pewno dostaniesz ich mnóstwo. Rozwiązywanie zadań z poprzednich etapów jest całkiem niezłym sposobem na przygotowanie się do tego konkursu.
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 9 paź 2017, o 18:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Posty: 390
Lokalizacja: Rybnik
Ja chciałbym zapytać,gdzie rozwiązuję się 2 etap ?
Góra
Mężczyzna Offline
PostNapisane: 23 lis 2017, o 17:08 
Użytkownik

Posty: 43
Lokalizacja: Polska
Nikt nie wie, gdzie się rozwiązuje ten 2 etap?

Jest tutaj ktoś, kto został laureatem olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"? Jeśli tak, to proszę o napisanie do mnie prywatnej wiadomości.

Dużo jest rzeczy z zakresu 3 klasy liceum w zadaniach?
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 Diamentowy indeks Agh  anonim11  1
 Olimpiada o diamentowy indeks AGH - fizyka  gaito  0
 Olimpiada o Diamentowy Indeks - AGH  qua  0
 IV Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"  justynian  319
 Olimpiada "O diamentowy indeks AGH"  Benny01  97
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl