szukanie zaawansowane
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Kobieta Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, o 14:50 
Użytkownik

Posty: 34
Lokalizacja: KrK
1. Traktor w ciągu 2 godzin zaorał \frac{1}{3} pola, po nim pracował drugi traktor, który zaorał pole do końca. Gdyby oba traktory pracowały jednocześnie, to zaorałyby pola w ciągu godzin będącej średnią arytmetyczną liczby godzin, które zużyłyby każdy z nich, wykonują swoją cześć pracy oddzielnie. Ile godzin orał drugi traktor?

2. Trzy zespoły robotników pracujących równocześnie wykonują pewną pracę w ciągu jednego dnia, Pierwszy zespół wykonałby ta pracę samodzielni o jeden dzień wcześniej niż drugi, a trzeci o 4 później niż pierwszy. w ile wykonałyby tę pracę każdy z zespołów, pracując samodzielnie?

3.Z miejscowości A i B wyruszyli jednocześnie dwaj turyści idący ze stałymi prędkościami. Pierwszy przeszedł drogę z A do B i zaraz wrócił do A. Drugi poszedł z B do A i wrócił do B. Turyści minęli się po raz pierwszy w odległości 4 km od A, drugi raz w odległości 3 km od B. Jaka jest odległość z A do B?

4. Turysta przebył 600 km. Każdego dnia pokonywał taką samą liczbę kilometrów. Gdyby codziennie przebywał o 10 km więcej, byłby w drodze o 5 dni krócej. Ile dni był turysta w drodze.
Uniwersytet Wrocławski Instytut Matematyczny - rekrutacja 2018
Góra
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


 Zobacz podobne tematy
 Tytuł tematu   Autor   Odpowiedzi 
 zadania tekstowe - zadanie 6  aga_1_5  1
 zadania tekstowe - zadanie 9  Ona.  2
 Zadania tekstowe - zadanie 10  blondi11234  1
 Zadania tekstowe - zadanie 11  iss  6
 Zadania tekstowe - zadanie 37  borowek  8
 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl