szukanie zaawansowane

Festiwal Nauki w Krakowie 2014

Już w najbliższym tygodniu w Krakowie ruszy, pod hasłem pod hasłem "Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI", XIV Festiwal Nauki. Odbywać się on będzie w dniach od 21 do 24 maja bieżącego roku. Głównym koordynatorem i organizatorem Festiwalu jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tegoroczne hasło Festiwalu nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tradycją lat ubiegłych Festiwal Nauki zagości na rynku krakowskim, gdzie licznie zgromadzeni studenci oraz pracownicy różnorodnych uczelni partnerskich (takich, jak Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny i wiele innych) zapraszają do swoich namiotów na spotkanie z nauką. Każdy z Nas może dotknąć, poznać czy doświadczyć na własnej skórze różnych eksperymentów, sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki, rozwiązywać łamigłówki czy też poznawać tajniki ludzkiego organizmu. Zarówno dorośli, jak i Ci najmniejsi, do których przede wszystkim skierowany jest Festiwal, znajdą coś dla siebie. Jedyne w swoim rodzaju naukowe miasteczko namiotowe ruszy we czwartek 22 maja od godziny 11.

Poza pokazami w namiotach na rynku odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia na specjalnie przygotowanej scenie. Aktualny plan wydarzeń scenicznych można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu Nauki. Na niej również opisane są wydarzenia towarzyszące Festiwalowi, gdyż Festiwal to nie tylko wydarzenia goszczące krakowski rynek. Możemy między innymi posłuchać informacji o żywieniu a zdrowiu człowieka, obejrzeć wystawy historyczne oraz posłuchać koncertu.

W tym roku Festiwal otwrzoy "Bieg po wiedzę", który odbędzie się 21 maja 2014 r. na krakowskich Błoniach. W biegu uczestniczyć będą reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, uczelni wyższych.


Serdecznie zapraszamy!

Strona główna Festiwalu Nauki

W tym dziale:

 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl