szukanie zaawansowane

Matura 2007

W 2007 roku egzamin z matematyki można było zdawać jako trzeci (wybrany obligatoryjnie), lub jako czwarty- fakultatywny przedmiot maturalny, czyli taki, którego wyniki nie przesądzają o zdaniu matury. Podstawowymi, więc obligatoryjnymi przedmiotami egzaminacyjnymi były język polski, język obcy nowożytny oraz trzeci wybrany przez ucznia przedmiot. Do wyboru maturzysty należał również poziom zdawanego egzaminu. Od 2007 roku maturzyści piszą jeden test, na wybranym przez siebie poziomie trudności, a nie jak wcześniej dwa (podstawowy i ewentualnej rozszerzony).

Podczas próbnych testów maturalnych, który odbyły się 20 listopada 2006 roku, uczniowie najczęściej wybierali egzamin z geografii (30% zdających) i biologii (20%). Na wybór matematyki i wiedzy o społeczeństwie zdecydowało się 17% uczniów ostatnich klas licealnych. Z kolei 11% uczniów zdecydowała się na wybór historii. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyła się próbna matura z historii sztuki, fizyki i astronomii (ok. 1%) oraz wiedzy o tańcu (0,02%).

Z kolei, na właściwym egzaminie testy z matematyki pisało 19% uczniów. Częściej wybierano geografię (37%), WOS (28%) i biologię (27%). Chłopcy wybierali matematykę stosunkowo często (27% uczniów), zaraz po geografii. Z kolei na liście wyborów dziewcząt, ten ścisły przedmiot znalazł się dopiero na piątym miejscu. 65% maturzystów, którzy zdecydowali się na egzamin z matematyki, wybrali poziom rozszerzony. Wyniki egzaminu z matematyki były słabsze, od punktacji uzyskanej z innych przedmiotów. Poziom podstawowy zdało 90% uczniów, z kolei rozszerzony- 74%.


Czy zdałbyś maturę z matematyki w 2007 roku? Sprawdź się. Poniżej arkusze maturalne i odpowiedzi.

W tym dziale:

 
Atom [Regulamin Forum] [Instrukcja LaTeX-a] [Poradnik] [F.A.Q.] [Reklama] [Kontakt]
Copyright (C) Karpatka.pl