Kopiowanie wzoru

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: SlotaWoj »

Od pewnego czasu, po zaznaczeniu wzoru i i wybraniu polecenia Kopiuj obrazek do schowka nie kopiuje czytelna (tak jak poprzednio) bitmapa ze wzorem, którą można by wkleić np. do dokumentu Worda, ale czarna bitmapa.
Bardzo proszę o przywrócenie poprzedniego stanu obsługi ww. operacji kopiowania.
Awatar użytkownika
jutrvy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1202
Rejestracja: 24 lis 2014, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 239 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: jutrvy »

Możesz pisać dokumenty w TeX. Jak klikniesz na "obrazek ze wzorem", to wtedy wyświetla Ci się TeX-owy kod tego wzorku.

Pozdrawiam
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 928
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: Elayne »

Po zaznaczeniu wzoru, wybierz polecenie: Zapisz obraz jako...
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: SlotaWoj »

Dość dawno nie wykonywałem tego w taki sposób, ale chyba kiedyś było tak: że zaznaczałem cały post, dawałem Kopiuj (Ctrl-C) i wklejałem do Worda: tekst jako tekst, a wzory jako obrazy (bitmapy).

@Elayne
Ja doskonale wiem, że można tak, ale jak się coś zapisze jako plik, to trzeba zapamiętać gdzie, użyć, a później usunąć, gdy już nie jest potrzebny, bo komputer nie jest z gumy.
Jeżeli mam polecenie: Kopiuj obraz to po jego wykonaniu w schowku ma być obraz, a nie wiadomo co.
Sprawdziłem, jak to jest w przypadku Wikipedii i (jak się ma zaznaczone w profilu Wyświetlaj obrazy jako PNG) jest OK.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 928
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: Elayne »

Ok, inaczej - powinno zadziałać z większością oprogramowania. Przeciągnij obrazek z przeglądarki bezpośrednio do programu np. edytora LibreOffice.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: SlotaWoj »

Podczas DragAndDrop W Wordzie wkleja się hiperłącze, którego ten nie potrafi obsłużyć.
Jak to hiperłącze podam FireFoxowi, to wyświetla czarny wzór na prawie czarnym tle.
W OpenOffice wkleja się dobrze znana mi czarna bitmapa.

Jak dam w przeglądarce polecenie Kopiuj obrazek to na podglądzie schowka jest czarna bitmapa. Gdy w Wordzie dam polecenie Wklej, to wykonuje się ono jako Formant HTML (z pustym obrazem), gdy dam Wklej jako Device Independent Bitmap, to wkleja się ww. czarna bitmapa.
Gdy zawartość schowka zapiszę na dysku i podglądnę tekstowo, to rzeczywiście jest to formant HTML odwołujący się do pliku PNG w Matematyka.pl.

Gdy w Onecie lub Wirtualnej Polsce kliknę na jakiejkolwiek fotografii i dam polecenie Kopiuj obrazek w w podglądzie schowka widzę tę fotografię, jak zawartość schowka zapiszę na dysku, to podglądając ją widzę, że jest to bitmapa (w formacie schowka – jakiś tam RAW), a gdy wkleję ją do Worda, OO, Photoshopa, CorelDraw czy do jakiegoś innego programu, który obsługuje bitmapy to mam fotografię taką samą jak w źródle.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 928
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: Elayne »

W takich programach jak np.: LibreOffice, Lotus Symphony, Domino, DITA działa to poprawnie. Nawet wtedy gdy zostanie zaznaczony tekst z obrazkiem, i to zostanie przeciągnięte do otwartego dokumentu tekstowego, jest wklejane poprawnie.
Pobrałem i zainstalowałem OpenOffice 4.0.1 i też działa to poprawnie.
Zainstaluj przeglądarkę Opera 43.0 i spod tej przeglądarki zrób to.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: SlotaWoj »

@Elayne
Proponujesz mi, abym zainstalował sobie piątą przeglądarkę internetową.
Mniej więcej miesiąc temu wstawianie wzorów przez schowek działało, teraz nie działa i więc nie widzę powodu, aby nie przywrócić poprzedniego stanu.
Ww. obsługa kopiowania wzorów z Matamatyka.pl jest prawie identyczna jak ta z Wikipedii, z którą nie ma problemu.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 928
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: Elayne »

Sprawdziłem, w przeglądarkach Firefox i Internet Explorer to nie działa. Jak jest z innymi przeglądarkami tego nie wiem.

SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kopiowanie wzoru

Post autor: SlotaWoj »

Żaden z administratorów nie odezwał się w sprawie ww. kopiowania wzorów, a ja sam nie sprawdzałem, czy coś zmieniło się w tej sprawie, ale sprawdzam dzisiaj i działa „po staremu”, tzn. bez żadnych „wygibasów”.
Co za ulga!
ODPOWIEDZ